Otrās dienas – 17. augusta – pēcpusdiena

17.08.12 Pēcpusdiena

Ekspedīcijas otrā diena bija notikumiem bagāta.

Pēcpusdienā mēs bijām ļoti priecīgi, ka Amerikas Savienoto Valstu vēstnieks Latvijā Marks Pekala pagodināja mūs ar savu ierašanos un līdzdalību nelielā ekspedīcijas posmā. Līdzi vēstniekam bija ieradušies arī ASV vēstniecības darbinieki Andris Purvlicis un Emija Storova.

Noklausījušies ievada runu, kopīgi devamies uz plostu, kur vēstnieks ar interesi apskatīja mūsu veiktos pētījumus.

Izrādījās, ka vēstnieks ir arī liels dabas draugs , jo ar prieku iepazinās ar mūsu „plostdzivniekiem”- gan ar sfinga un makstenes kāpuriem, gan mūsu mazāko, mīļāko un dārgāko – sprīžmeša kāpuru.

Atšķirībā no iepriekšējās dienas laiks mūs lutināja. Spīdēja saulīte, un tā mēs peldējām pa Gaujas straumi.  Starp citu, ūdens temperatūra- 17 grādi, izšķīdušā skābekļa daudzums- 5,7 mg/L, elektrovadītspēja- 440 µS/cm un pH 7,1 (pH-metrs). Varbūt būtu aizmiguši, saulītes sildīti, ja nebūtu tās jetrās pīlītes, kas peldēja ar mums un uzmundrināja.

Tā mierīgā un jaukā noskaņā mēs aizplostojām līdz Kvēpenei, kas ir arī mūsu naktsmājas.

Atvadījāmies no ciemiņiem un, uztaisījuši piemiņas foto, devāmies apskatīt Kvēpenes pilskalna alas un ozolu, kas, starp citu, ir arī attēlots uz piecu latu banknotes.

Otrās dienas noslēgumā ieradās bijušais koku pludinātājs un vienoja mūs plostnieku stāstos un dziesmās. Pacienājušies ar oglēs ceptiem kartupeļiem, mēs devāmies pie miera.

Autori: komanda “Dižais Sprīžmetis”

Piedāvājam arī šīs dienas fotogaleriju.

Skat arī šeit: http://latvian.riga.usembassy.gov/

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s